VINEA - futsalová sezóna 2011/2012

23.05.2011 13:14

Po 2leté odmlce jsme se rozhodli opět aktivně vstoupit do futsalových soutěží a na základě dohody s futsalovým svazem jsme byli přiřazeni do krajského přeboru futsalu - jih. Naše rozhodnutí umocnilo jednak dokončení nové sportovní haly v Kadani, kde budeme nejen trénovat (předběžně každé úterý) ale zejména hrát domácí utkání (čtvrtek večer) a jednak zájem všech hráčů našeho týmu věnovat se v  budoucnu v hlavní míře pouze futsalu. V Kadani nejsme jediným futsalovým oddílem, dalším je FC Betis Kadaň, který se futsalu věnuje dlouhodoběji a nutno říci, že na poloprofesionální úrovni (letos se jim sice nepodařilo udržet II. ligu ve futsale, ale jejich účast právě ve II. lize i pro příští ročník ještě není úplně ztracena). Pro nás je FC Betis "zajímavý" tím, že v jeho kádru se "protočí" mnoho hráčů a ne všichni se dokáží prosadí do kádru "A" mužstva. Pokud takový futsalista splňuje i naše požadavky, o kterých se však na tomto místě z jasných důvodů zmiňovat nechci, a zároveň má zájem hrát futsal na závodní úrovni i nadále (např. za nás), je takřka "ruka v rukávě". To je případ i Waltera Hrdinky, který již v minulosti projevil zájem v budoucnu oblékat náš dres. Pravdou je, že tento hráč byl námi dlouhodobě sledován a i my jsme měli zájem o posílení našeho kádru o hráče právě jeho - nejen futsalových ale i osobnostních - kvalit. V té souvislosti byl o uplynulém víkendu osloven předseda FC Betis p. Jaroslav Mezera a na dotaz, zda nebude bránit případnému uvolnění Hrdinky do našeho týmu sdělil: "V případě, že hráč uhradí své závazky vůči FC Betis nevidím důvod, proč by nemohl být Hrdinka uvolněn, prozatím na půlroční hostování od 01.09.2011." Vstřícné jednání předsedy FC Betis vítáme, je tak volně navázáno na naší výpomoc ze sezóny 2009/2010, kdy jsme týmu FC Betis uvolnili některé z něšich hráčů a jeden z nich, konkrétně Jan Šabík, se dokonce stal jedním ze stabilních hráčů základní sestavy Fc Betis. Pro úplnost je třeba dodat, že právě Jan Šabík se pro nadcházející sezónu do našeho kádru vrací. Dále jsou v jednání příchody 2 kvalitních gólmanů, na jejichž jména si však musíte počkat. Naším cílem v nové futsalové sezóně bude umístění v horní polovině tabulky a zároveň snaha hrát atraktivní futsal, který "přitáhne" na naše domácí utkání fanoušky. 

Zpět